
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold, Silver |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Max Supply Current | 70 mA |
| Data Rate | 5 Mbps |
| Simplex/Duplex | Half |
| Number of Transceivers | 1 |
| Receiver Hysteresis | 120 mV |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Current | 80 mA |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
Stock: 19526
Distributors
pcbx
Unit Price$0.49430
Ext.Price$0.49430
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.49430 | $0.49430 |
| 10 | $0.46818 | $4.68180 |
| 25 | $0.44344 | $11.08600 |
| 50 | $0.42000 | $21.00000 |
| 100 | $0.36777 | $36.77700 |
| 300 | $0.32203 | $96.60900 |
| 500 | $0.28198 | $140.99000 |
| 1000 | $0.27559 | $275.59000 |
| 3000 | $0.26934 | $808.02000 |
| 5000 | $0.26323 | $1316.15000 |
